  • T510E476M035AHE050
T510E476M035AHE050
advertisement
Manufacturer No:
T510E476M035AHE050
HK JDW NO:
417-T510E476M035AHE050
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 50mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0165mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T510E476M035AHE050
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    6mm
  • Case Code (Metric)
    7360
  • Case Code (Imperial)
    2924
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0165mA
  • Ripple Current
    2148mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    3.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6mm