  • T513D107K016BH6230
T513D107K016BH6230
advertisement
Manufacturer No:
T513D107K016BH6230
HK JDW NO:
417-T513D107K016BH6230
Package:
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T513D107K016BH6230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    16μA
  • Length
    7.3mm
  • Width
    3.1mm