  • T520M157M006ATE200
T520M157M006ATE200
advertisement
Manufacturer No:
T520M157M006ATE200
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T520M157M006ATE200
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
T520M157M006ATE200 Overview
For high efficiency, you should maintain the 200mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance is 150μF when it operates.As a result, it operates with a voltage rating of 6.3V.The voltage is -55°C~105°C - Rated AC power.Operating at [0.059 1.50mm°C]°C seated height makes it stable.
T520M157M006ATE200 Features
a 200mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
the voltage - rated DC of 6.3V
an AC voltage of -55°C~105°C
T520M157M006ATE200 Applications
There are a lot of KEMET T520M157M006ATE200 applications of tantalum polymer capacitors.
  • Notebook
  • Tablets
  • LCD TV
  • Smart phone
  • Power supplies
Step5Bar-code shipping tag
T520M157M006ATE200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    KO-CAP® T520
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    M
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm