  • T520T226M006ATE100
T520T226M006ATE100
advertisement
Manufacturer No:
T520T226M006ATE100
HK JDW NO:
417-T520T226M006ATE100
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
T520T226M006ATE100 Overview
In order for ESR (Equivalent Series Resistance) to be as high as possible, it must remain at 100mOhm @ 100kHz.The capacitance is 22μF when it operates.The voltage rating of the DC is 6.3V to ensure reliability.It is capable of operating Temperature of -55°C~105°C.In the seated position, it has a maximum height of 0.047 1.20mm°C, so it is stable under all conditions.
T520T226M006ATE100 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
the voltage - rated DC of 6.3V
an AC voltage of -55°C~105°C
T520T226M006ATE100 Applications
There are a lot of KEMET T520T226M006ATE100 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T520T226M006ATE100
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm