  • T520U336M008ATE070
T520U336M008ATE070
advertisement
Manufacturer No:
T520U336M008ATE070
HK JDW NO:
417-T520U336M008ATE070
Package:
Datasheet:
Description:
33μF 20% 105°C-Max -55°C-Min 70mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (SOLID POLYMER) 0.0264mA Cut Tape
Step5Bar-code shipping tag
T520U336M008ATE070
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    8V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2312
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    8V
  • Size Code
  • Leakage Current
    0.0264mA
  • Ripple Current
    350mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C