  • T520V227M010ATE0407280
T520V227M010ATE0407280
advertisement
Manufacturer No:
T520V227M010ATE0407280
HK JDW NO:
417-T520V227M010ATE0407280
Purchasing and Inquiry
T520V227M010ATE0407280 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 40mOhm @ 100kHz for high efficiency.This device operates with a capacitance of 220μF.An AC voltage of -55°C~105°C powers it.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 10V.Its maximum height seated of 0.075 1.90mm°C enables stable operation.
T520V227M010ATE0407280 Features
a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 220μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
T520V227M010ATE0407280 Applications
There are a lot of KEMET T520V227M010ATE0407280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T520V227M010ATE0407280
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm