  • T521B106M035ATE150
T521B106M035ATE150
advertisement
Manufacturer No:
T521B106M035ATE150
HK JDW NO:
417-T521B106M035ATE150
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
T521B106M035ATE150 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 150mOhm @ 100kHz for high efficiency.It operates with the capacitance of 10μF.In order to ensure that it is reliable, it operates at a voltage rated DC of 35V.There is a voltage of -55°C~105°C on the AC rated power supply.Its maximum height seated of 0.083 2.10mm°C enables stable operation.
T521B106M035ATE150 Features
a 150mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
the voltage - rated DC of 35V
an AC voltage of -55°C~105°C
T521B106M035ATE150 Applications
There are a lot of KEMET T521B106M035ATE150 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521B106M035ATE150
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2018
  • Series
    KO-CAP® T521
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm