  • T521B684M050ATE2007280
T521B684M050ATE2007280
advertisement
Manufacturer No:
T521B684M050ATE2007280
HK JDW NO:
417-T521B684M050ATE2007280
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
T521B684M050ATE2007280 Overview
A high standard of efficiency requires a 200mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).The capacitance is 0.68μF when it operates.An AC voltage of -55°C~105°C powers it.With a voltage of 50V, high efficiency is possible.In the seated position, it has a maximum height of 0.083 2.10mm°C, so it is stable under all conditions.
T521B684M050ATE2007280 Features
a 200mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 0.68μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 50V
T521B684M050ATE2007280 Applications
There are a lot of KEMET T521B684M050ATE2007280 applications of tantalum polymer capacitors.
  • LCD TV
  • Power supplies
  • Tablets
  • Smart phone
  • Notebook
Step5Bar-code shipping tag
T521B684M050ATE2007280
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KO-CAP® T521
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm