  • T521V685M050AHE090
T521V685M050AHE090
advertisement
Manufacturer No:
T521V685M050AHE090
HK JDW NO:
417-T521V685M050AHE090
Package:
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 90mOhm 2-Termination TANTALUM (SOLID POLYMER)
Step5Bar-code shipping tag
T521V685M050AHE090
    Select All
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm