  • T521X226M063ATE075
T521X226M063ATE075
advertisement
Manufacturer No:
T521X226M063ATE075
HK JDW NO:
417-T521X226M063ATE075
Purchasing and Inquiry
T521X226M063ATE075 Overview
A high standard of efficiency requires a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance 22μF governs its operation.As a result, the voltage - rated DC of 63V is used to ensure its reliability.There is a voltage rating of -55°C~125°Cv - Rated AC.The maximum height seated of 0.169 4.30mm°C enables stable operation.
T521X226M063ATE075 Features
a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
the voltage - rated DC of 63V
an AC voltage of -55°C~125°C
T521X226M063ATE075 Applications
There are a lot of KEMET T521X226M063ATE075 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521X226M063ATE075
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm