  • T521X336M050ATE050
T521X336M050ATE050
advertisement
Manufacturer No:
T521X336M050ATE050
HK JDW NO:
417-T521X336M050ATE050
Purchasing and Inquiry
T521X336M050ATE050 Overview
A high efficiency is achieved by maintaining the ESR (Equivalent Series Resistance) at 50mOhm @ 100kHz.Capacitance 33μF governs its operation.As a result, the voltage - rated DC of 50V is used to ensure its reliability.A voltage of -55°C~125°C is used to power the device.It has a maximum seated height of 0.169 4.30mm°C, which enables stable operation.
T521X336M050ATE050 Features
a 50mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 33μF
the voltage - rated DC of 50V
an AC voltage of -55°C~125°C
T521X336M050ATE050 Applications
There are a lot of KEMET T521X336M050ATE050 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521X336M050ATE050
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm