  • T528K157M006ATE100
T528K157M006ATE100
advertisement
Manufacturer No:
T528K157M006ATE100
HK JDW NO:
417-T528K157M006ATE100
Package:
Datasheet:
Description:
150μF 20% 105°C-Max -55°C-Min 100mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (SOLID POLYMER)
Step5Bar-code shipping tag
T528K157M006ATE100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Current - Leakage
    100nA
  • Height
    1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm