  • T540B226M010BH8510
T540B226M010BH8510
advertisement
Manufacturer No:
T540B226M010BH8510
HK JDW NO:
417-T540B226M010BH8510
Purchasing and Inquiry
T540B226M010BH8510 Overview
In order for ESR (Equivalent Series Resistance) to be as high as possible, it must remain at 80mOhm @ 100kHz.Capacitance 22μF governs its operation.There is a voltage of -55°C~125°C on the AC rated power supply.10V voltage allows for high efficiency.This machine can operate at a maximum height of [0.083 2.10mm°C] when seated.
T540B226M010BH8510 Features
a 80mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 10V
T540B226M010BH8510 Applications
There are a lot of KEMET T540B226M010BH8510 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540B226M010BH8510
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm