  • T540D226K030BT8605
T540D226K030BT8605
advertisement
Manufacturer No:
T540D226K030BT8605
HK JDW NO:
417-T540D226K030BT8605
Purchasing and Inquiry
T540D226K030BT8605 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 100mOhm @ 100kHz for high efficiency.It operates with the capacitance of 22μF.It is capable of operating Temperature of -55°C~125°C.It is possible to achieve high efficiency with a voltage - Rated at 30V.In the seated position, it has a maximum height of 0.122 3.10mm°C, so it is stable under all conditions.
T540D226K030BT8605 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 30V
T540D226K030BT8605 Applications
There are a lot of KEMET T540D226K030BT8605 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D226K030BT8605
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm