  • T540D226M030CT8505
T540D226M030CT8505
advertisement
Manufacturer No:
T540D226M030CT8505
HK JDW NO:
417-T540D226M030CT8505
Purchasing and Inquiry
T540D226M030CT8505 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 100mOhm @ 100kHz for high efficiency.Capacitance 22μF governs its operation.An AC voltage of -55°C~125°C powers it.Voltage is rated at 30V which allows for high efficiency.This machine can operate at a maximum height of [0.122 3.10mm°C] when seated.
T540D226M030CT8505 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 30V
T540D226M030CT8505 Applications
There are a lot of KEMET T540D226M030CT8505 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D226M030CT8505
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm