  • T541X686K030CH8710
T541X686K030CH8710
advertisement
Manufacturer No:
T541X686K030CH8710
HK JDW NO:
417-T541X686K030CH8710
Purchasing and Inquiry
T541X686K030CH8710 Overview
A high standard of efficiency requires a 50mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).With 68μF capacitance, it operates.Powered by -55°C~125°C. Rated AC voltage.With a voltage of 30V, high efficiency is possible.In the seated position, it has a maximum height of 0.169 4.30mm°C, so it is stable under all conditions.
T541X686K030CH8710 Features
a 50mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 68μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 30V
T541X686K030CH8710 Applications
There are a lot of KEMET T541X686K030CH8710 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T541X686K030CH8710
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm