  • T541X687K004CT8705
T541X687K004CT8705
advertisement
Manufacturer No:
T541X687K004CT8705
HK JDW NO:
417-T541X687K004CT8705
Purchasing and Inquiry
T541X687K004CT8705 Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 12mOhm @ 100kHz.The capacitance is 680μF when it operates.It is capable of operating Temperature of -55°C~125°C.High efficiency is achieved with a voltage rating of 4V.This machine can operate at a maximum height of [0.169 4.30mm°C] when seated.
T541X687K004CT8705 Features
a 12mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 4V
T541X687K004CT8705 Applications
There are a lot of KEMET T541X687K004CT8705 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T541X687K004CT8705
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm