  • T543B106M025AHW1007280
T543B106M025AHW1007280
advertisement
Manufacturer No:
T543B106M025AHW1007280
HK JDW NO:
417-T543B106M025AHW1007280
Purchasing and Inquiry
T543B106M025AHW1007280 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 100mOhm @ 100kHz for high efficiency.With a capacitance of 10μF, it operates.A voltage of -55°C~105°C is used to power the device.25V voltage allows for high efficiency.It has a maximum seated height of 0.083 2.10mm°C, which enables stable operation.
T543B106M025AHW1007280 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 25V
T543B106M025AHW1007280 Applications
There are a lot of KEMET T543B106M025AHW1007280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543B106M025AHW1007280
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm