  • T543X226M063AHS075
T543X226M063AHS075
advertisement
Manufacturer No:
T543X226M063AHS075
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T543X226M063AHS075
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T543X226M063AHS075 Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) must remain at 75mOhm @ 100kHz to ensure high efficiency.This device operates with a capacitance of 22μF.This device operates on a voltage of -55°C~105°C Volts AC rated.With a voltage of 63V, high efficiency is possible.In addition to its 0.169 4.30mm°C maximum seated height, it is capable of providing stable operation.
T543X226M063AHS075 Features
a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 63V
T543X226M063AHS075 Applications
There are a lot of KEMET T543X226M063AHS075 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543X226M063AHS075
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    KO-CAP® T543
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm