  • T551B686K030AT4251
T551B686K030AT4251
advertisement
Manufacturer No:
T551B686K030AT4251
HK JDW NO:
417-T551B686K030AT4251
Purchasing and Inquiry
T551B686K030AT4251 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 140mOhm @ 100kHz for high efficiency.Capacitance is 68μF when it operates.There is a voltage rating of -55°C~125°Cv - Rated AC.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 30V.
T551B686K030AT4251 Features
a 140mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 68μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 30V
T551B686K030AT4251 Applications
There are a lot of KEMET T551B686K030AT4251 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T551B686K030AT4251
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C