  • T55V157M004C0015
T55V157M004C0015
advertisement
Manufacturer No:
T55V157M004C0015
HK JDW NO:
874-T55V157M004C0015
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T55V157M004C0015
Purchasing and Inquiry
T55V157M004C0015 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 15mOhm @ 100kHz for high efficiency.A 150μF capacitance is used to operate it.As a result, the voltage - rated DC of 4V is used to ensure its reliability.It is capable of operating Temperature of -55°C~105°C.This voltage - Rated at 4V - allows the device to be highly efficient.It has a maximum seated height of 0.079 2.00mm°C, which enables stable operation.
T55V157M004C0015 Features
a 15mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
the voltage - rated DC of 4V
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 4V
T55V157M004C0015 Applications
There are a lot of Vishay Sprague T55V157M004C0015 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T55V157M004C0015
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm