  • T598X156M063ATE075
T598X156M063ATE075
advertisement
Manufacturer No:
T598X156M063ATE075
HK JDW NO:
417-T598X156M063ATE075
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANTALUM POLYMER AUTOMOTIVE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T598X156M063ATE075
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Capacitance
    15 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz