  • T599D157M006ATE025
T599D157M006ATE025
advertisement
Manufacturer No:
T599D157M006ATE025
HK JDW NO:
417-T599D157M006ATE025
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T599D157M006ATE025 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 25mOhm @ 100kHz for high efficiency.This device operates with a capacitance of 150μF.An AC voltage of -55°C~150°C powers it.High efficiency is achieved with a voltage rating of 6.3V.The maximum height seated of 0.118 3.00mm°C enables stable operation.
T599D157M006ATE025 Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
an AC voltage of -55°C~150°C
the voltage rating of 6.3V
T599D157M006ATE025 Applications
There are a lot of KEMET T599D157M006ATE025 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T599D157M006ATE025
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    KO-CAP® T599
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Automotive
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 150°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm