  • T599X336M035ATE065
T599X336M035ATE065
advertisement
Manufacturer No:
T599X336M035ATE065
HK JDW NO:
417-T599X336M035ATE065
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T599X336M035ATE065 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 65mOhm @ 100kHz for high efficiency.The capacitance is 33μF when it operates.A voltage of -55°C~150°C is used to power the device.With a voltage of 35V, high efficiency is possible.With a maximum seated height of 0.169 4.30mm°C, it is capable of stable operation.
T599X336M035ATE065 Features
a 65mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 33μF
an AC voltage of -55°C~150°C
the voltage rating of 35V
T599X336M035ATE065 Applications
There are a lot of KEMET T599X336M035ATE065 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T599X336M035ATE065
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    KO-CAP® T599
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Automotive
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm