  • T73YU104KT20
T73YU104KT20
advertisement
Manufacturer No:
T73YU104KT20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-T73YU104KT20
Package:
Datasheet:
T73YU104KT20
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ V/ADJ 100K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T73YU104KT20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Through Hole
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW
  • Taper
    Linear
  • Length
    6.6mm