  • T86C335K035EAAS
T86C335K035EAAS
advertisement
Manufacturer No:
T86C335K035EAAS
HK JDW NO:
874-T86C335K035EAAS
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T86C335K035EAAS
Description:
3.3μF ±10% 2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0012mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86C335K035EAAS
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTAMOUNT®, T86
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm