  • T9AS1L12-12
T9AS1L12-12
advertisement
Manufacturer No:
T9AS1L12-12
HK JDW NO:
797-T9AS1L12-12
Package:
Datasheet:
T9AS1L12-12
Description:
Quantity:
In Stock : 14110
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T9AS1L12-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Material
    Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T9A
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    155Ohm
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    277VAC -Max
  • Coil Current
    77mA
  • Must Operate Voltage
    9VDC
  • Contact Rating (Current)
    30A
  • Must Release Voltage
    1.2VDC