  • TA025PW11R0J
TA025PW11R0J
advertisement
Manufacturer No:
TA025PW11R0J
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TA025PW11R0J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TA025PW11R0J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • HTS Code
  • Power Rating
    25W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    500V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Height
    6.1mm
  • Length
    56.39mm
  • Width
    29.7mm