  • TA2441630000G
TA2441630000G
advertisement
Manufacturer No:
TA2441630000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-TA2441630000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.200 5.08mm Blue Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-22 AWG TA
Step5Bar-code shipping tag
TA2441630000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TA
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    15A
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)