  • TA48M033F(TE16L,SQ)
TA48M033F(TE16L,SQ)
advertisement
Manufacturer No:
TA48M033F(TE16L,SQ)
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TA48M033F(TE16L,SQ)
Package:
TO-252-3
Description:
Fixed PMIC TO-252-3
Quantity:
In Stock : 8136
Step5Bar-code shipping tag
TA48M033F(TE16L,SQ)
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-252-3
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1.45A
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Current - Output
    500mA
  • Quiescent Current
    1.4mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Current - Input Bias
    800μA
  • Max Input Voltage
    29V
  • Dropout Voltage
    350mV
  • Min Current Limit
    600mA