  • TACK475K003MTA
TACK475K003MTA
advertisement
Manufacturer No:
TACK475K003MTA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TACK475K003MTA
Package:
Conformal Coated
Datasheet:
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm Conformal Coated
Step5Bar-code shipping tag
TACK475K003MTA
  • Package / Case
    Conformal Coated
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm