  • TAJA476K006TNJ
TAJA476K006TNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJA476K006TNJ
HK JDW NO:
66-TAJA476K006TNJ
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
47μF ±10% 1.6Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1834
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAJA476K006TNJ
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Automotive
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm