  • TAJB475K035TNJ
TAJB475K035TNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJB475K035TNJ
HK JDW NO:
66-TAJB475K035TNJ
Package:
Datasheet:
TAJB475K035TNJ
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 2027
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAJB475K035TNJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    4.7μF
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3100 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm