  • TAJC157M010H
TAJC157M010H
advertisement
Manufacturer No:
TAJC157M010H
HK JDW NO:
66-TAJC157M010H
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
Description:
150μF ±20% 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.015mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJC157M010H
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.015mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm