  • TAJC475K025PNJ
TAJC475K025PNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJC475K025PNJ
HK JDW NO:
66-TAJC475K025PNJ
Package:
Datasheet:
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.4Ohm Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJC475K025PNJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    149.997327mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2412
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4Ohm
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm