  • TAJD226M016BNJ
TAJD226M016BNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJD226M016BNJ
HK JDW NO:
66-TAJD226M016BNJ
Package:
2917
Datasheet:
TAJD226M016BNJ
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0035mA Tape & Reel (TR) 2917
Step5Bar-code shipping tag
TAJD226M016BNJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    2917
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0035mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1100 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm