  • TAJD336K020H
TAJD336K020H
advertisement
Manufacturer No:
TAJD336K020H
HK JDW NO:
66-TAJD336K020H
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 900mOhm 2-Termination 0.0066mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJD336K020H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Leakage Current
    0.0066mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm