  • TAJD337K004YNJ
TAJD337K004YNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJD337K004YNJ
HK JDW NO:
66-TAJD337K004YNJ
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
330μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAJD337K004YNJ
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    2917
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm