  • TAJD685M035SNJ
TAJD685M035SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJD685M035SNJ
HK JDW NO:
66-TAJD685M035SNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
6.8μF ±20% 1.3Ohm 2-Termination Polar Tantalum Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJD685M035SNJ
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    2917 (7343 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm