  • TAJE336M035TNJV
TAJE336M035TNJV
advertisement
Manufacturer No:
TAJE336M035TNJV
HK JDW NO:
66-TAJE336M035TNJV
Package:
Datasheet:
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJE336M035TNJV
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm