  • TAJX476M020RNJ
TAJX476M020RNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJX476M020RNJ
HK JDW NO:
66-TAJX476M020RNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
47μF ±20% 400mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 9.4μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 2006
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAJX476M020RNJ
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Leakage Current
    9.4μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    7.3mm