  • TAP156M020BRW
TAP156M020BRW
advertisement
Manufacturer No:
TAP156M020BRW
HK JDW NO:
66-TAP156M020BRW
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2.3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0024mA Dipped
Step5Bar-code shipping tag
TAP156M020BRW
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2424
  • Leakage Current
    0.0024mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm