  • TAP226J020SRW
TAP226J020SRW
advertisement
Manufacturer No:
TAP226J020SRW
HK JDW NO:
66-TAP226J020SRW
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0035mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAP226J020SRW
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2828
  • Leakage Current
    0.0035mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1800 mΩ
  • Height
    12mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C