  • TAP226K025BRW
TAP226K025BRW
advertisement
Manufacturer No:
TAP226K025BRW
HK JDW NO:
66-TAP226K025BRW
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF ±10% 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 4.4μA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TAP226K025BRW
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    TAP
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4.4μA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm