  • TAP474K035SRN
TAP474K035SRN
advertisement
Manufacturer No:
TAP474K035SRN
HK JDW NO:
66-TAP474K035SRN
Package:
Radial
Datasheet:
TAP474K035SRN
Description:
0.47μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 13Ohm 500nA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TAP474K035SRN
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Dia 4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    7mm