  • TAP800J100E
TAP800J100E
advertisement
Manufacturer No:
TAP800J100E
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TAP800J100E
Package:
Box
Datasheet:
TAP800J100E
Description:
HEAT SINKABLE PLANAR RESISTOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TAP800J100E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Epoxy Coated
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    TAP800
  • Size / Dimension
    2.559Lx2.362W 65.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Max Power Dissipation
    800W
  • Lead Style
    M5 Threaded
  • Lead/Base Style
    Threaded
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height
    32.512mm
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm