  • TAP800J500E
TAP800J500E
advertisement
Manufacturer No:
TAP800J500E
HK JDW NO:
547-TAP800J500E
Datasheet:
TAP800J500E
Description:
HEAT SINKABLE PLANAR RESISTOR
Step5Bar-code shipping tag
TAP800J500E
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.559Lx2.362W 65.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Power Dissipation
    800W
  • Height
    32.512mm
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm