  • TARR335M015
TARR335M015
advertisement
Manufacturer No:
TARR335M015
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TARR335M015
Package:
Axial
Datasheet:
TARR335M015
Description:
3.3μF ±20% 6Ohm 2-Termination 0.0005mA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
TARR335M015
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAR
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.291L 2.50mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7.4mm