  • TARS335K035
TARS335K035
advertisement
Manufacturer No:
TARS335K035
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TARS335K035
Package:
Axial
Datasheet:
TARS335K035
Description:
3.3μF ±10% 4Ohm 2-Termination POLARIZED 0.0009mA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
TARS335K035
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAR
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.169Diax0.339L 4.30mmx8.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 15.75 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0009mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Diameter
    4.3mm
  • Length
    8.6mm