  • TAS225K006P1A
TAS225K006P1A
advertisement
Manufacturer No:
TAS225K006P1A
HK JDW NO:
192-TAS225K006P1A
Package:
Axial
Datasheet:
TAS225K006P1A
Description:
2.2μF ±10% 2-Termination Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
TAS225K006P1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TAS
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    10.72mm